[ Lydnad ]    [ Bruks ]    [ Rally]    [ Agility]    [ IGP]   [ IPO]    [ Tjh]    [ Nosework]    [ Mondioring]    [ Viltspår]    [ Drag ]    [ Terapi]    [ Mental]  

Rallylydnad

HexenHouse Dezireh 

 

T

Ingela Norin

HexenHouse Dezireh
Rallylydnad
Mästar211003Gävle BK100  
HexenHouse Dhracc

T

Ingela Norin

HexenHouse Dhracc
Rallylydnad
Mästar211003Gävle BK100  
Mästar210911Valbo BK100 1
tavl
KORAD RLDN RLDF
Continental´s Ferrari 
T

Magdalena Berglund

Continental´s Ferrari
Rallylydnad
Avanc210808Billinge BK80Kval7
Forts210627Ulricehamn BK90RLDF7
 201031Gamleby BK96Kval2
   90Kval7
Nyb200823Kristinehamn BK100Uppfl1
   90Kval5
 200715Jönköping BK94Kval6
Nightrunners Repeat ChablisT

Anette Parup

Nightrunners Reapeat Chablis
Rallylydnad
Rally M200829Helsingborg BK93Champ26/43
 200216Sch.kl Hässle99 1/22
   95 7/24
Nightrunners Repeat For FunT

Anette Parup

Nightrunners Repeat For Fun
Rallylydnad
Rally N201003Råådalen BK95Cert uppfl3/23
   92Cert8/29
 200701Lomma BK83 9/22

Blackneck’s B’Xanto

Rebecka V Antonsson 

Blackneck's B'Xanto
Rallylydnad
Nyb201107Örnsköldsvik BK95RLDN5
   89 8
 201011Strömsunds BK76Kval9
   95 2
tavl
Thinice IzilmeM

Carina Magnerholt

Thinice Izilme
Rallylydnad
Nyb201011Österåkers HU78Kval15
   98Kval2
LD startklass , sph I, skh I, RLD N, F, A Champ
Krokasmedens Drulla
M

Pernilla Persson 

Krokasmedens Drulla
Rallylydnad
Mästar191102Cavalier king Charles spa (Karlstad)93Cert10/32
   100Cert1/31
 191018Uppsala BK84 22/38
   92Cert22/41
 191012Arboga BK88 23/32
   89 17/32
 190929Linköping BK51 35/37
 191006Curly coated retriver (Forshaga)95Cert
Champ
8/32
   94Cert2/32
tavl
SE RALLYCH RLDN RLDF RLDA LP I
Widholmens Mary Poppins
G

Karin Cebrenius 

Widholmens Mary Poppins
Rallylydnad
Mästar181104Hässleholm91Cert 4 
 181103Olofström94  
 181007Höör90  
 180922Sölvesborg93  
tavl
Krafts Cute CassieM

Emmy Westholm 

Krafts Cute Cassie
Rallylydnad
Nyb180729Borlänge93Kval 

Lydnad

 Boholdt Dizzy miss Lizzy

M

Tereze Lindberg

Boholdt Dizzy miss Lizzy
Lydnad
Klass 1211017SBK Malmö262,51:a pris2

 Cw Hido Takahashi av Nangijala

T

Carina Bengtsson

Cw Hido Takahashi av Nangijala
Lydnad
Start211031Ronneby BK162,51:a pris6/15

Av Centaurus Quera

M

Marion Götlund

Av Centaurus Quera
Lydnad
Start210911Olofström BK183Uppfl1
tavl

Jersey von Malihattan

M

Stina Wahlström

Jersey von Malihattan
Lydnad
Start210901Gävle BK171,0LD 
Start210901Gävle BK164,5Uppfl 
Start210707Knivsta BK164,5Uppfl 
IGP
BH/VT210701Knivsta BK Godk 
tavl

High Limits Bound for Glory

G

Annelie Johansson

High Limits Bound for Glory
Lydnad
Start210703Karlskrona BK160,5LD6/11
   193,5 1/10
Bruks
Akl-sph211030Karlshamn BK192,5Uppfl3
MT
210522  425godk 

Nightrunners Repeat For Fun

T

Anette Parup

Nightrunners Repeat For Fun
Lydnad
Start201025Sölvesborg HU179,5Uppfl5/18
 201018SBK Malmö163 5/15
 200906Landskrona BK167 5/22
Blackneck’s C’Milla M

Tommy Antonsson 

Blackneck's C'Milla
Lydnad
Start200919Strömsunds BK 168,5Uppfl3
 200823Strömsunds BK 147Godk3
tavl
Quick sensations BrahmanM

Maria Hurtig Sparr

Quick sensations Brahman
Lydnad
Start200919Gagnef Floda BK141Godk7
   146,5Godk6
Buzzkills A´BrimstoneM

Helen Engvall

Buzzkills A´Brimstone
Lydnad
Start200222Haninge  BK167,5Uppfl6/17
Buzzkills BäztaM

Marie Karttunen

Buzzkills Bäzta
Lydnad
Start191222Gävle BK191LD2/19
   188,5LD1/21
 191201Bollnäs BK200Uppfl1/23
 191117Gävle BK168Uppfl5/20
Buzzkills BoxM

Catrin Englund

Buzzkills Box
Lydnad
Start191222Gävle BK175LD5/19
   178Uppfl3/21
 191117Gävle BK194Uppfl1/20
tavl
Blacknecks C’Fynny M

Ida Holgersson

Blacknecks C'Fynny
Lydnad
Lyd 1190714Fagersta BK2991: pris1
Blacknecks C´develinaM

Carina Bengtsson

Blacknecks C´develina
Lydnad
Lyd 1200913Tollarp BK269,51: pris1/6
 190816Ljungby BK261,51: pris2/5
 180501Olofström BK2571: pris1/6
Blacknecks B’XantoM

Rebecka V. Antonsson

Blackneck's B'Xanto
Lydnad
Lyd 1190914Vilhelmina BK2193:e pris2
 190814Hudiksvall BHK2103:e pris4
 190711Särna-Idre, Debut i klassen1973:e pris3
tavl
Sph l ll III
El-Jo-Mi’s U are Amazing 
T

Diana Ritzén 

El-Jo-Mi's U are Amazing
Lydnad
Start190714Flen (7:a totalt på violcupenstvådagars tävling )177Uppfl2
 190713Flen194,5Uppfl1
tavl
RLDA RLDF RLDN
Widholmens Sting In The Tail
G

Karin Cebrenius 

Widholmens Sting In The Tail
Lydnad
Start181006Sjöbo173,5Uppfl 
tavl
Chaos Force CaninaM

Pia Halvdansson 

Chaos Force Canina
Lydnad
Start180615Östhammar BK183,5 1/5
Hexen House Krypthon T

Annelie Lemström 

Hexen House Krypthon
Lydnad
Start Heby BK181LD1
  Surahammar         195,5  
  Surahammar         168,5  

Bruks

tavl

Jersey von Malihattan

M

Stina Wahlström

Jersey von Malihattan
Bruks
Akl-spår211010Knivsta BK209Uppfl2/10
 
Lydnad
Start210901Gävle BK171,0LD 
Start210901Gävle BK164,5Uppfl 
Start210707Knivsta BK164,5Uppfl 
 
IGP
BH/VT210701Knivsta BK Godk 

Boholdt Dizzy miss Lizzy

M

Tereze Lindberg

Boholdt Dizzy miss Lizzy
Bruks
Spår Lkl210919Burlövs BK479,75Uppfl3

Ci Pro Bono av Nangiala

G

Pia Brygård

Ci Pro Bono av Nangiala
Bruks
Spår Ekl210815Linköpings BK596,5Cert4
Spår Ekl210807Falbygdens BK592,5Cert2

TJH SP1  Blackneck’s C’Yara

T

Helena Nygren

Blackneck's C'Yara
Bruks
211016AklsphKopparbarg185Uppfl3
Mental
200804MTBHBK580Godk 

KORAD SPH I SÖK II
Spinoys Qaffi

T

Synnöve Rask
Matte Nyman

Newstory Vizzla

T

Ewa Thorstensson

Blackneck’s B’Konrad

M

Marie Karttunen

Buzzkills Bäzta

M

Marie Karttunen

Buzzkills Box

M

Catrin Englund

LD Startklass LD1 Sök1 Sök2
Blackneck´s C´Develina

M

Carina Bengtsson

Sph l ll III Sökh I 
El-Jo-Mi’s U are Amazing 

T

Diana Ritzén

tavl

Hexen House Dezireh

T

Ingela Norin

tavl

Krokasmedens Fasa 

M

Kenneth Karvonen 

tavl

Storlurs Chili

M

Eva Jakob

Fozasos Rambler -MMXV

T

Ann-Charlotte Buczkowski

Spinoys Onska

T

Jeanette Liljebäck

ProSports Easy

M

Carina Nilsson 

Hexen House Krypthon 

T

Annelie Lemström 

ProSports Clip

M

Carina Nilsson

IGP

Diarmaids A’MaxM

 

Carina Nilsson

Diarmaids A'Max
IGP
BH210718Kungälv BKGodk 
     
Mental    
Exteriör210703Kungälv BKGodk 
My’s Lya Dexter av Dionis    T

Eva Hammarbäck

My's Lya Dexter av Dionis
IGP     
IFH2200830SK Åstorp88G1
 190908Kreds 30 - Greve
Schæferhundekl Danmark
96IFH21
IFH1190428Kreds 61 - Lynge
Schæferhundekl Danmark
98IFH11
Buzzkills A´Brimstone    M

Helen Engvall

Buzzkills A'Brimstone
IGP     
IGP3210718Södertälje BK255G2
IGP2200920Södertälje BK 250
(89 78 83)
G1/3
IGP1200712Södertälje BK 255
(86 81 88)
Uppfl2/3
tavl
Krokasmedens FasaM

Kenneth Karvonen

Krokasmedens Fasa
IGP     
IGP3191123SK Stjärnborg253
80 86 87
G2
tavl
Arax von Löwenfels (Gunde)M

Alf Jannesson

Arax von Löwenfels (Gunde)
IGP     
IGP3191112Sundsvall BK
DM Mellan Norrland
282SG, Utb. tecken,
CERT
1
 190511Järfälla BK270SG, Utb. tecken,
CERT
1
ProSports Easy M

Carina Nilsson

ProSports Easy
IGP     
IGP3191103Schäferh.kl Åsaka
1:a försöket
275
A94-B90-C91
Cert2/8
IGP2190428Schäferh.kl Åsaka  

A86 B90 C89

IGP2 
IPO1181104 

A95 B85 C93

IPO1 
Nightrunner’s Final Challange ”ÅDI” T

Gustav Lewisnon 

Nightrunner's Final Challange "ÅDI"
IGP     
BH180811SDK Västra LO  GK 
tavl
Daneskjold PiratM

Ove Josefsson 

Daneskjold Pirat
IGP     
IPO FH181028SK Sturup. SSM 91SG3
 181027 92SG 
 180505SK Warberg92SG5
 180504SK Åstorp96SG 
FH-1180407SBK Halmstad94SG1
tavl
Daneskjold FannyM

Ove Josefsson 

Daneskjold Fanny
IGP     
IPO3181021SBK Halmstad267G1
 180902Alvesta/ Rottweilerkl 264G2
High Limit’s All or Nothing G

Gittan Falk 

High Limit’s All or Nothing
IGP     
BH   Godk 
tavl

Jersey von Malihattan

M

Stina Wahlström

Jersey von Malihattan
Lydnad
Start210707Knivsta BK164,5Uppfl 
IGP
BH/VT210701Knivsta BK Godk 

IPO

tavl

Spinoys Raija

T

Merike Lepp

Spinoys Raija
IPO-R RH-FL-V (ytsök)
 210828Tyresö BK164Uppfl2
 210814Tyresö BK150Uppfl2

NOSEWORK

KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM
Continental´s Corvette
T

Peggy Allwood

KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM Continental´s Corvette
Nosework
NW1211031SNWK100pDiplom 
NW1 Doftprov200926Olofström BK Godk 
Canine Nordic MyraM

Karin Hellquist

Canine Nordic Myra
Nosework
Nosework2 TSM 190728snwk noseworknorr nyland100Diplom NW2 TSM3
Nosework1 TSM190530 100Uppfl1
Nosework1 TSM190501 100Diplom NW1 TSM 2
Nosework1 TSM190421 100Diplom NW1 TSM 3
Nosework 1 TEM inomhus 190113 100Diplom NW1 TEM7

AGILITY

tavl
Ullhedens Didierea T

Per-Åke Olsson

Ullhedens Didierea
Agility
Klass 1190309Värnamo BK   1
    Pinne2
 190217Ale hundhall Åhus  7
    Pinne2
    Pinne2
 190210Skånehallen Klippan  5
     7
 190127Ale hundhall Åhus  6
     6
     7
 190120Nutrolin arena  1
     2
     4
      
Hoppklass 1190309Värnamo BK    8
     8
 190216Nutrolin arena Pinne3
 190209Skånehallen Klippan  11
    Pinne2
 190127Ale hundhall Åhus  6

VILTSPÅR

Dart n Smart Wiskey in the Jar
Dart `n Smart Wiskey in the JarM

Ingela Hådell

Dart `n Smart Wiskey in the Jar
Viltspår
 190513Knivsta BK 1:pris Champ 

MONDIORING

Blackneck’s C’YaraT

Helena Nygren

Blackneck's C'Yara
Mondioring
STMR200812Enköping BKn/aGodkn/a
tavl
PH Blacknecks B’SiggeM

Eva Glimmerdahl

PH Blacknecks B'Sigge
Mondioring
MRL1190601Enköping BK 41Godk1

TJÄNSTEHUND

tavl
Dutch vh Eldenseveld M

Miriam Baas

Dutch vh Eldenseveld
Tjänstehund
Tjh190921Nordmaling Cert 

DRAG

tavl
Dutch vh Eldenseveld M

Miriam Baas

Dutch vh Eldenseveld
Drag
Nor stil lina20021Bjurholm Cert, DRHIII1

Social Tjänstehund/Besökshund

KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM
Continental´s Corvette
T

Peggy Allwood

Continental´s Corvette
Social Tjänstehund/Besökshund
Social Tjh,hund Besökshund200229Sv Terapihundskolan LundGk Diplomerad

MENTAL

TJH SP1  Blackneck’s C’Yara

T

Helena Nygren

Blackneck's C'Yara
Bruks
211016AklsphKopparbarg185Uppfl3
Mental
200804MTBHBK580Godk 
Diarmaids A’MaxM

Carina Nilsson

Diarmaids A'Max
Mental
MH201024Sk Romelanda Känt mental status   1a skott