[ Lydnad ]    [ Bruks ]    [ Rally]    [ Agility]    [ IGP]    [ Tjh]    [ Nosework]    [ Mondioring]    [ Viltspår]    [ Drag ]    [ Terapi]    [ Mental]  

Resultat 2021

Maila in bild på web@afbv.se

Rallylydnad

tavl

KORAD RLDN RLDF 
Continental´s Ferrari

F: 2011-12-24
e.KORAD TJH SEUCH
Bazzakulls Lambourghini
u.KORAD LPI RLDN RLDF
Continental´s Amazingflame by Roxie

Terv

Magdalena Berglund

Nightrunners Repeat For Fun

T

Anette Parup

Nightrunners Chablis

T

Anette Parup

tavl

Blackneck’s B’Xanto

M

Rebecka V Antonsson 

tavl

Thinice Izilme

M

Carina Magnerholt

LD startklass , sph I, skh I, RLD N, F, A Champ
Krokasmedens Drulla

M

Pernilla Persson 

tavl

SE RALLYCH RLDN RLDF RLDA LP I
Widholmens Mary Poppins

G

Karin Cebrenius 

tavl

Krafts Cute Cassie

M

Emmy Westholm 

Lydnad

tavl

Jersey von Malihattan

M

Stina Wahlström

tavl

High Limits Bound for Glory

G

Annelie Johansson

Nightrunners Repeat For Fun

T

Anette Parup

Bruks

Blackneck’s C’Yara

T

Helena Nygren

KORAD SPH I SÖK II
Spinoys Qaffi

T

Synnöve Rask
Matte Nyman

Newstory Vizzla

T

Ewa Thorstensson

Blackneck’s B’Konrad

M

Marie Karttunen

Buzzkills Bäzta

M

Marie Karttunen

Buzzkills Box

M

Catrin Englund

LD Startklass LD1 Sök1 Sök2
Blackneck´s C´Develina

M

Carina Bengtsson

Sph l ll III Sökh I 
El-Jo-Mi’s U are Amazing 

T

Diana Ritzén

tavl

Hexen House Dezireh

T

Ingela Norin

tavl

Krokasmedens Fasa 

M

Kenneth Karvonen 

tavl

Storlurs Chili

M

Eva Jakob

Fozasos Rambler -MMXV

T

Ann-Charlotte Buczkowski

Spinoys Onska

T

Jeanette Liljebäck

ProSports Easy

M

Carina Nilsson 

Hexen House Krypthon 

T

Annelie Lemström 

ProSports Clip

M

Carina Nilsson

IGP

Diarmaids A’Max

M

Carina Nilsson

My’s Lya Dexter av Dionis

T

Eva Hammarbäck

tavl

Buzzkills A´Brimstone

M

Helen Engvall

tavl

Krokasmedens Fasa

M

Kenneth Karvonen

tavl

Arax von Löwenfels (Gunde)

M

Alf Jannesson

ProSports Easy 

M

Carina Nilsson

Nightrunner’s Final Challange “ÅDI” 

T

Gustav Lewisnon 

tavl

Daneskjold Pirat

M

Ove Josefsson 

tavl

Daneskjold Fanny

M

Ove Josefsson 

High Limit’s All or Nothing 

G

Gittan Falk 

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Nightrunners-Repeat-For-Fun-(Funni) Nightrunners Repeat For Fun
T Anette Parup Start 201025 Sölvesborg HU 179,5 Uppfl 5/18
201018 SBK Malmö
163 5/15
200906 Landskrona BK
167 5/22
tavl Quick sensations Brahman M Maria Hurtig Sparr Start 200919 Gagnef Floda BK 141 Godk 7
146.5 Godk 6
Blackneks-Cmilla Blackneck's C'Milla  M Tommy Antonsson  Start 200919 Strömsunds BK  168,5 Uppfl 3
200823 Strömsunds BK  147 Godk 3
tavl Buzzkills A´Brimstone M Helen Engvall Start 200222 Haninge  BK 167,5 Uppfl 6/17
 Basta Buzzkills Bäzta M Marie Karttunen Start 191222 Gävle BK 191 LD 2/19
191222 Gävle BK 188,5 LD 1/21
191201 Bollnäs BK 200 Uppfl 1/23
191117 Gävle BK 168 Uppfl 5/20
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 BuzzkillsBox Buzzkills Box M Catrin Englund Start 191222 Gävle BK 175 LD
5/19
191222 Gävle BK 178 Uppfl 3/21
191117 Gävle BK 194 Uppfl 1/20
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Blacknecks C'Fynny  M Ida Holgersson Lyd 1 190714 Fagersta BK 299 1: pris 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
CDevelina LD Startklass LD1 Sök1 Sök2

Blackneck´s C´develina

M Carina Bengtsson Lyd 1 200913 Tollarp BK 269,5 1: pris 1/6
190816 Ljungby BK 261,5 1: pris 2/5
180501 Olofström BK 257 1: pris 1/6
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Blacknecks-BXanto3 Blackneck's B'Xanto M Rebecka V. Antonsson Lyd 1 190914 Vilhelmina BK 219 3:e pris 2
190814 Hudiksvall BHK 210 3:e pris 4
190711 Särna-Idre
Debuttävling i klassen
197 3:e pris 3
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing  T Diana Ritzén  Start 190714 Flen
(7:a totalt på violcupens
tvådagars tävling )
177 Uppfl 2
Start 190713 Flen 194,5 Uppfl 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl RLDA RLDF RLDN
Widholmens Sting In The Tail
G Karin Cebrenius  Start
nation
181006 Sjöbo 173,5 Uppfl  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Chaos Force Canina M Pia Halvdansson  Start 180615 Östhammar BK 183,5   1/5
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 krypton5 Hexen House Krypthon  T Annelie Lemström  Start   Heby BK 181 LD 1
  Surahammar          195,5    
  Surahammar          169,5    

AGILITY

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
  Ullhedens Didierea  T Per-Åke Olsson Agilityklass 1   190309 Värnamo BK      1
  Pinne 2
190217 Ale hundhall Åhus     7
  Pinne 2
  Pinne 2
190210 Skånehallen Klippan     5
        7
190127 Ale hundhall Åhus     6
    6
    7
190120 Nutrolin arena     1
    2
    4
  Ullhedens Didierea  T Per-Åke Olsson Hoppklass 1   190309  Värnamo BK       8
    8
190216 Nutrolin arena   Pinne 3
190209  Skånehallen Klippan     11
  Pinne 2
190127 Ale hundhall Åhus     6

VILTSPÅR

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Whiskey Dart `n Smart Wiskey in the Jar M Ingela Hådell   190513       1:pris
Champ
 

NOSEWORK

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Continentals-Corvette KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM
Continental´s Corvette
T Peggy Allwood NW1 Doftprov 200926 Olofström BK   Godk  
canine-nordic-myra  Canine Nordic Myra M Karin Hellquist Nosework2 TSM  190728  snwk noseworknorr nyland 100 Diplom NW2 TSM 3
Nosework1 TSM 190530 100 Uppfl 1
Nosework1 TSM 190501 100 Diplom NW1 TSM  2
Nosework1 TSM 190421 100 Diplom NW1 TSM  3
Nosework 1 TEM inomhus  190113 100 Diplom NW1 TEM 7

MONDIORING

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
BlacknecksCYara Blackneck's C'Yara T Helena Nygren STMR 200812 Enköping BK  n/a Gk n/a
 tavl PH Blacknecks B'Sigge M Eva Glimmerdahl MRL 1 190601  Enköping BK  41 Godk 1

TJÄNSTEHUND

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Dutch vh Eldenseveld  M Miriam Baas Tjh 190921 Nordmaling   Cert  

DRAG

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Dutch vh Eldenseveld  M Miriam Baas Nord stil lina 200211 Bjurholm   CERT, DRH III  1

Social Tjänstehund/Besökshund

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Continentals-Corvette KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM Continental´s Corvette T Peggy Allwood Social
Tjänstehund
Besökshund
200229 Sv Terapihundskolan Lund   Gk Diplomerad  

MENTAL

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
 Diarmaids-AMax Diarmaids A'Max M Carina Nilsson MH  201024   Sk Romelanda    Känt mental status
1a skott